Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.
14Spalio
19:00

Naujojo cirko spektaklis „RISA-Friction“ / RISA & šokio teatras Minimi (Suomija)

Koncepcija ir atlikimas: Riia Kivimäki ir Saku Mäkelä
Garsas: Joonas Outakoski
Šviesos: Teo Lanerva
Kostiumai: Wriic’s Pictures Petra Tiihonen
Produkcija: RISA & šokio teatras Minimi
Rėmėjai: Arts Promotion Centre, Cirko - Center for New Circus,
Teatteri Toivo, Mamia Company, Skillz Gym
Premjera: 2021 m. gruodžio 2 d.
 

Trukmė: 50 min.
Vieta: SVARBU! NAUJA RENGINIO VIETA! @ Klaipėdos koncertų salė (Šaulių g. 36)

www.riiasaku.com

 

RISA - Friction trailer from Dance Theatre Minimi on Vimeo.

 

 

Dviejų objektų susitikimas ir jėga, kuri priešinasi bet kokiam judesiui. Norėdamas įveikti trintį, objektas turi sukurti pasipirešinimą  jai, kas išskiria objekte sukauptą energiją ir paverčia ją šiluma ar kitomis energijos formomis. RISA – Friction yra kvapą gniaužianti šokio ir akrobatikos dermė, dviejų skirtingų fizinių meno sričių kūrėjų ir jų kuriamo judesio derinys. Šokis čia atranda naujus horizontus, susitinka su akrobatika ir virsta kažkuo nauja. Duetas laužo esamas formas ir technikas. Susitielkiama ties dar atidesniu įsiklausymu į savo energijas ir sekamos kūno judesio trajektorijos. Kuriuo būdu vidinis judėjimas nori išsiskleisti ir su kokia jėga, kaip mes tai siejame tarpusavyje? Duetas tiria, kokią naują judesio kalbą galima atrasti, susiduriant su priešingomis jėgomis ir abipusiais konfliktais. Ar tai reiškia, kad norint pasinerti giliau, reikia atsisakyti išmoktų metodų ir taisyklių, o gal galima pakilti aukščiau viso to ir to dėka rasti naują išraiškos lygmenį?

 

Kvapą gniaužiančio šokio ir akrobatikos dueto veikla prasidėjo 2016 m., o tikrasis meninis kelias – 2018 m., kai du kūrėjai susitelkė ties individualizuotos savo judesio kalbos paieškomis ir įkūrė RISA. RISA kūrybos pagrindu tapo šokio akrobatika, vienas iš charakteringų naujojo cirko elementų.  

 

Saku Mäkelä yra vienas pirmųjų diplomuotų cirko artistų, Stokholmo šokio ir cirko universitete baigęs šokio akrobatikos specialybę. Jau beveik 20 metų jis dirba miuzikluose, cirke, šiuolaikinio šokio, teatro, televizijos, gatvės teatro programose, tiek savo paties meniniuose projektuose, tiek ir kaip kviestinis menininkas kitose trupėse.

 

Riia Kivimäki yra šokėja ir choreografė, baigusi Tampereen konservatoriją ir studijavusi šiuolaikinį šokį Ispanijoje Cobos Mika šokio trupėje. Riia kaip šokėja dirbo šiuolaikinio, cirko, džiazo, pramogų ir muzikos srityse bei yra sukūrusi choreografijas įvairių žanrų (teatras, gimnastika, šiuolaikinis šokis, cirkas) projektuose.

 

Foto: Petra Tiihonen 

 

 

 

© 2022 Visos teisės saugomos. Tarptautinis menų festivalis Plartforma   |  Privatumo politika  |   Ankstesnių PLARTFORMA festivalių programa - 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2015