Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.
21Spalio
19:00

Šokio spektaklis „IDIOT-SYNCRASY“ / Igor and Moreno (Italija / Ispanija / JK)

Choreografija ir atlikimas: Moreno Solinas ir Igor Urzelai
Meninis konsultantas: Simon Ellis
Garsas: Alberto Ruiz Soler
Šviesos: Seth Rook Williams
Scenografija ir kostiumai: KASPERSOPHIE
Balso trenerė: Melanie Pappenheim
Produkcija: Igor and Moreno
Prodiuserė: Sarah Maguire
Finansuota Anglijos meno tarybos, panaudojant viešą Nacionalinės loterijos finansavimą
Rėmėjai: Yorkshire Dance, Cambridge Junction, Birdhouse Creative Ltd,
Centro per la Scena Contemporanea, Bassano (Italy) and BAD Festival in Bilbao
Sukurta: šokio centre The Place (JK)

Trukmė: 60 min.
Vieta: @Kultūros fabrikas (Bangų g. 5A)
 

www.igorandmoreno.com

 

Idiot-Syncrasy Teaser - Andrea from Igor x Moreno on Vimeo.

 

2015 m. „Idiot-Syncrasy“ buvo nominuotas Nacionaliniams šokio apdovanojimams, „Total Theatre Awards“ ir atrinktas į „Aerowaves“ bei „British Council Showcase“ programas.

 

„Pradėjome nuo noro spektaklio dėka pakeisti pasaulį. Jautėmės kaip idiotai. Tuomet daug šokome. Šokinėjome. Atsigręžėmė į Sardinijos ir Baskų liaudies tradicijas. Dainavome. Dar pašokinėjome. Tada pažadėjome ištverti ir padaryti viską, ką galime.“

 

Linksmas ir energingas šokio spektaklis „Idiot-Syncrasy“ tai – politinis pareiškimas apie aktyvumą ir atkaklumą. Kartu tai – vyriškos tapatybės bei santykių tyrinėjimas. Per kartojimą ir nuoseklumą, Igor ir Moreno kviečia publiką švęsti ryšį tarp žmonių ir individo gebėjimą judėti į priekį.

 

Kupinas netikėtų variacijų, „Idiot-Syncrasy“ yra šokis, kuriame dalyvauja du radikaliai skirtingi – nors fiziškai panašūs – atlikėjai. Skambantis tradicinis liaudies dainavimas – XVIII amžiaus Sardinijos daina – pamažu hipnotizuoja ir susilieja su šuoliuko ritmika. 45 minutes atlikėjai šokinėja, nuolat judėdami erdvėje: išnykdami ir vėl pasirodydami, kol galiausiai ima suktis apie savo ašį. Kaip du kosmose skriejantys palydovai, kurie niekada nesusiduria. Šokėjų judėjimas sukelia ekstazę, užsibaigiančią išsekimui artimu emocingu apsikabinimu. Tačiau šis sulėtintas apsikabinimas pažadina naują jėgą. Atlikėjai atsigręžia į publiką tarsi būtų atėjusi jos eilė pradėti šokinėti. Energija auga toliau, bet staiga viskas sustoja ir mes jaučiamės tarsi plūduriuotume ore.

 

*** Kritikų kampelis

„Vienas nuostabiausių, novatoriškiausių, drąsiausių, protingiausių, juokingiausių ir seksualiausių spektaklių, kokį man teko matyti per daugelį metų“ ✭✭✭✭✭ The Quotidien Times

„Būtina pamatyti! Paprastas, bet įtraukiantis spektaklis, kuris nepaiso visų pradinių lūkesčių ir paaiškinimų.“ ✭✭✭✭✭ Everything Theater

 

„Igor and Moreno“ yra Londone įsikūrusi šiuolaikinio šokio trupė, kuriai vadovauja Igor Urzelai (Ispanija) ir Moreno Solinas (Italija). Nuo pat įkūrimo 2012 m. trupė aktyviai gastroliuoja visame pasaulyje, kur juos sutinka visuomenės ir kritikų pripažinimas. Po spektaklio „Idiot-Syncrasy“ (2013 m.) sėkmės, trupė pristatė „A Room For All Our Tomorrows“ (2015 m.), „Andante“ (2017 m.), „CAN'T“ (2019) ir kt.

 

Trupės spektakliai yra apie žmones ir apie tai, kas mus daro tokiais ypatingais gyvūnais. Darbams būdingas susidomėjimas judančiu kūnu ir betarpišku veiksmu kaip priemone prasmėms, idėjoms ir norams išreikšti. Trupė nori susigrąžinti teatro kaip susirinkimo vietos vaidmenį, tyrinėjant katarsines gyvo pasirodymo savybes. Visuose spektakliuose trupė stengiasi sukurti erdvę apmąstymams, kurioje žiūrovai galėtų betarpiškai pasidalinti savo nuomonėmis.

 

Igoris Urzelai ir Moreno Solinas 2009 metais baigė studijas Londono šiuolaikinio šokio mokykloje. 2010 m. jie įkūrė apdovanojimus pelniusį kolektyvą „BLOOM! Dance Collective“, vėliau - „Hiru Dance Org“ (2012 m.). Menininkai kuria choreografiją ir pagal užsakymus, tiek kaip pavieniai autoriai, tiek ir kaip trupė „Igor and Moreno“. Jie yra Work Place kūrėjai šokio centre The Place (JK), asocijuoti TIR Danza menininkai (Italija), kt.

 

Foto: iš atlikėjų archyvo

 

© 2022 Visos teisės saugomos. Tarptautinis menų festivalis Plartforma   |  Privatumo politika  |   Ankstesnių PLARTFORMA festivalių programa - 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2015