Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.
9Rugsėjo
19:00

Šokio spektaklis „M(other)“ / Raimonda Gudavičiūtė (Lietuva-Vokietija)

Idėja, choreografija: Raimonda Gudavičiūtė
Idėja, dramaturgija: Ingrida Gerbutavičiūtė
Šokėjai: Raimonda Gudavičiūtė, Elias Haun
Scenografija, animacija: Medilė Šiaulytytė
Muzika: Richard Millig
Šviesų dizainas ir techninis aptarnavimas: Sebastian Schackert
Video projekcijos: De-Da Productions
Bboy choreografija: Keven Göbel
Ko-prodiuseriai: Künstlerhaus Mousonturm ir Hessische Staatsballett (kaip Tanzplattform Rhein-Main programos rėmuose).
Rėmėjai: Frankfurto prie Maino miesto kultūros skyrius, Heseno mokslo ministerija, Lietuvos kultūros taryba ir Naspa fondas.

 

Trukmė: 60 min.
Vieta: @Kultūros fabrikas (Bangų g. 5A)
8+

 

www.raimondagudance.com

 

M(other) Stage Trailer from Raimonda Gudavičiūtė on Vimeo.

 

 

„M(other)“ yra šokio spektaklis, kurį kartu atlieka mama ir sūnus. Jame nagrinėjamas klausimas, kaip galima suderinti šeimą ir karjerą, ypač moteriai. Raimonda Gudavičiūtė yra ir rūpestinga mama, ir entuziastinga menininkė. Spektaklio „M(other)“ scenoje ji atsiskleidžia abiejuose vaidmenyse. Sąveikoje su 8-ių metų sūnumi, kuris spektaklį papildo savo įtakomis ir patirtimis, scenoje vyksta nuolatiniai mainai, susiję su daugeliu tapsmo ir buvimo mama aspektų. Proceso metu išryškėja sudėtingas, bet kartu ir nuostabus motinystės kompleksiškumas. Tai, kas prasideda kaip šeimos istorija, perauga į empatišką dialogą tarp dviejų ekspertų, kurie ne tik dalijasi savo žiniomis apie breiką ir šiuolaikinį šokį, bet pasiūlo ir visiškai naujas požiūrio į motiną ir sūnų, lyčių vaidmenis bei meno ir gyvenimo santykį perspektyvas.

 

Sceną sudaro nuolat besikeičianti erdvė, kurioje šokėjai turi vėl ir vėl vienas kitą atrasti. Jie su erdve grumiasi, dalijasi ją, pasiglemžia sau. Nepaisant labai asmeniškos prieigos, tema nagrinėjama iš bendrosios perspektyvos. Tai sustiprina daugelio mamų ir jų vaikų balsai susiliejantys į vientisą garso peizažą. Rezultatas – emocingas, jaudinantis, bet kartu ir kritiškas mamos ir sūnaus duetas, kuriame stengiamasi kuo autentiškiau atsakyti į esminius klausimus. „M(other)“ – tai kūrinys ne tik tėvams ir jų vaikams, bet ir kiekvienam, žongliruojančiam su skirtingais gyvenimo vaidmenimis.

 

Raimonda Gudavičiūtė savo profesinę karjerą pradėjo Kauno šokio teatre „Aura“. Vėliau sekė bakalauro studijos Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, kur įgijo aktorės-šokėjos specialybę (kurso vadovė A. Naginevičiūtė). 2006 m. laimėta stipendija leido studijuoti Nacionalinėje Liono muzikos ir šokio konservatorijoje (CNSMD de Lyon). 2007-2009 m. ji apgynė Menų (šokio) magistro laipsnį Suomijos teatro akademijoje. Nuo 2010 m. ji dirba kaip laisvai samdoma choreografė, šokėja ir šokio mokytoja. Ji dėsto Lietuvoje, Suomijoje, Vokietijoje. Neseniai ji ėmė vesti šokio pamokas mamoms su kūdikiais.  2020 m. ji kartu su dramaturge Ingrida Gerbutavičiūtė ir kinematografu Sebastian Heindorff sukūrė trumpametražinį filmą M(e)&M(other), kuris tapo pagrindu šokio spektakliui su sūnumi. Nuo 2011 metų R. Gudavičiūtė gyvena ir dirba Vokietijoje.

 

 

Foto: De-Da Productions, Miguel Graetzer

 

© 2022 Visos teisės saugomos. Tarptautinis menų festivalis Plartforma   |  Privatumo politika  |   Ankstesnių PLARTFORMA festivalių programa - 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2015